فروشگاه عطر ماندگار

جستجو کردن

فهرست

1- ایجاد جذابیت برای دیگران

حس بویایی یکی از پنج حس اصلی انسان ها است که می تواند تاثیر گذاری فوق العاده ای بر دیگران بگذارد. احتمالا برای شما پیش آمده است که از بعضی از بوها به شدت اذیت شوید و احساس ناخوشایندی داشته باشید. مثلا بوی زهم مرغ و ماهی برای بسیاری از انسان ها احساس بدی ایجاد می کند.اما در مقابل همانقدر که یک بوی بد احساس انزجار ایجاد می کند ، یک بوی خوب احساس خوشایند وجذاب را موجب می شود که می تواند بسیاری از عیب ها و کاستی های بصری را کمرنگ کند و یک شخص را به شدت جذاب و نفوذ پذیر سازد.  

2- ایجاد حس اعتماد به نفس

همانگونه که پوشیدن لباس فاخر ، ساعت برند ، انگشتر و زیورآلات برای بسیاری از مردم حس اعتماد به نفس ایجاد می کند، استفاده از عطر نیز موجب می شود حس آرامش و اعتماد به نفس در افراد تقویت شود.  

3- ایجاد آراستگی

استفاده از عطر برای شما و اطرافیانتان احساس آراستگی را به ارمغان می آورد و نشان می دهد شما به خودتان و اطرافیانتان اهمیت می دهید.  

4- ایجاد آرامش روانی برای خود و دیگران

برای رسیدن به آرامش راه های مختلفی وجود دارد . سکوت ، گوش دادن به موسیقی ، گوش دادن به قرآن و ادعیه ،خوراکی های آرامش بخش ، خواندن کتاب ، مشاهده طبیعت و…از راه های رسیدن به آرامش است که در افراد مختلف متفاوت است . اما بوها و رایحه هایی وجود دارد که برای اکثر مردم احساس آرامش ایجاد می کند. بوی گل ها ، بوی نم بارون ، بوی گیاهان معطر و بوی نم خاک از این دسته بو ها هستند .احتمالا دیده اید که در مراسمات ختم ، گلاب هم پخش می کنند ، علت آن ایجاد آرامش است .عطر ها و بوهای متعددی وجود دارند که می تواند برای شما و اطرافیانتان احساس آرامش ایجاد کند.  

5- تحت تاثیر قراردادن دیگران

مردم شما را بر اساس رفتار ، لباس ، گفتار و رایحه ای که دارید قضاوت می کنند . وقتی که شما یک جلسه کاری دارید یا در یک مراسم خواستگاری شرکت می کنید ، مطمئن باشید قبل از آنکه شما شروع به صحبت کنید مخاطبانتان در خصوص پوشش و رایحه ی شما قضاوت می کنند ، پس انتخاب یک عطر مناسب برای حضور در جلسه ای که دارید ، زودتر از هرچیزی مخاطبانتان را تحت تاثیر قرار می دهد.  

6- ایجاد خاطره

عطرها خاطره سازی می کنند و رایحه ها خیلی زود خاطره ها رو برای ما زنده می کنند ، بوی عطر ها می توانند برای ما ، دوستان و عزیزانمان و حتی محیط هایی که در آن حضور داشتیم خاطره سازی کند . پس اگر قصد دارید برای دیگران خاطره ساز شوید از عطر استفاده کنید.  

7- درمان سردرد و میگرن

برای بعضی از افراد استفاده از عطر سبب سردرد می شود و اما جالبه بدونید که یکی از راه های درمانی سردرد و میگرن از طریق بویایی است . بعضی از مواد معطر و عطر ها می توانند سردرد ها و میگرن شما را تسکین دهد . بعضی از بوها مثل بوهای نزدیک به قهوه ، چوب و یا خاک ، از آن دسته بوهایی هستند که می توانند کمک کننده باشند ، اما برای هر شخص تم بویایی خاصی کمک کننده است.  

8- سنت پیامبران و اولیای خداست

استفاده از عطر و معطر بودن سفارش موکد پیامبران و ائمه است ، مخصوصا برای زمان هایی که با معبود خود خلوت می کنیم و در حال عبادت هستیم .جالب است که بدانید پیامبر خدا حضرت محمد (ص) بخش عمده ای از درآمد خود را صرف خرید عطر میکردند و این اهمیت استفاده از عطربین پیامبرو ائمه ما را بخوبی مشخص می کند.  

9- دور کردن حشرات

بعضی از عطرها جدا از بوی مطبوع و خوبی که دارند سبب می شوند تا حشرات نسبت به آنها واکنش خوبی نشان ندهند و از محل دور شوند.  

10- از بین بردن بوهای بد و آزاردهنده

برای زمان هایی که عرق می کنیم و بوی آن آزار دهنده است یا در جایی هستیم که بوی بدی وجود دارد ، می توانیم با استفاده از عطر شرایط رو عوض کنیم و بوی ازار دهنده را با بویی خوشایند تغییر دهیم.    

استفاده از عطر مزایا و خاصیت های بی شماری دارد که بخشی از آن ها را عنوان کردیم ، اما توصیه می کنیم با استفاه از عطر علاوه بر ایجاد یک حس ناب و متفاوت برای خودمان ، لحظاتی خاطره انگیز را به دوستان و اطرافیانمان هدیه کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *